Engelli Platformları

Okul, hastane, otel, banka, sosyal tesis gibi yapıların girişlerinde, merdiven kenarına monte edilen platformlardır. Montaj için düz bir zemin yeterlidir. Genelde iki metreye kadar yükselmek için açık tip, iki metreden daha yüksek mesafeler için kapalı tip platform kullanılır. Montajı kolay ve hızlıdır.

Asansörler elektrik ileten hatlar, elektronik kontrol kartları ve bir çok mekanik parçadan oluşmaktadır. Özellikle mekanik parçalar asansör kullanımı esnasında hareket etmekte veya sürtünmeye maruz kalmaktadır. Elektronik kartların ve elektrik iletkenlerinin belli bir kullanım ömrü vardır. Asansörün kullanım sıklığına göre bu asansör parçaları daha kısa sürede ömürlerini tamamlaya bilmektedir.

Bu nedenle genel asansörler bakımı en az ayda bir yapılması gerekir. Bu bakımlar esnasında gerekli mekanik parçaların uygun yağ ile yağlanması ve diğer asansör parçaları ile birlikte kontrol edilmesi gerekir. Halatlardaki tellenme kontrolü gibi bir dizi kontroller gözle gözlemleyerek yapılır. Kurtaran mekanizması gibi kontroller de testleri yapılarak tamamlanır.

 

Testleri yapılarak tamamlanır.

Asansörlerde yapılan bakım çalışması yıpranan, zarar gören asansör parçalarından dolayı oluşabilecek arızaların önceden tespit edilmesi ve istenmeyen arıza durumlarının önüne geçilmesi için önemlidir. Bu bakım çalışmasını yürütecek personelinde yeterli eğitim ve tecrübeyi kazanmış olması bakım kalitesini artırmak için önemlidir.

ayatınızda bir kez alacağınız ev tipi asansör sistemleri yurt dışı kaynaklı ithal ürünler de yaşanan servis, bakım, yedek malzeme temini gibi aşırı maliyetler ve uzun teslim sürelerini beraberinde getirir. Villa asansörü uzmanı ve üreticisi Devas, tedarikçi bayi yada aracı bir kurum değildir. Devas yıllardır engelli asansör sistemleri kapsamında, yüksek teknolojiye entegre olmuş geniş mühendis kadrosu ile geniş bir ürün yelpazesi sunarak yıllık 1.000’den fazla ev asansör sistemleri ile üretim faaliyetine devam etmektedir. Kayseri engelli asansörü üretim merkezi olarak yüksek güvenlik (TS EN 81-41) standartları ile en rekabetçi marka olarak size uygun platform, ev ve engelli asansör çözümlerimizi lütfen inceleyiniz.

İletişim Formu

Bize iletişim bilgilerinizi gönderin, uzman personelimiz sizi arasın.

YUKARI