Makina Dairesiz Asansörler

Makina dairesiz asansör özellikle daha yoğun yolcu trafiği olan binalar için uygun bir çözüm oluşturmakta bununla beraber tasarımcılara, mimarlara, inşaat şirketlerine ve bina sahiplerine önemli avantajlar sağlamaktadırlar.

Diğer taraftan da makine dairesi olmayan yapılarda da asansör kullanımının gerçekleşmesi için dişlisiz makine motor teknolojisi ortaya konmuştur.

Bu asansör motorları sayesinde, makine dairesi problemi ortadan kalkmaktadır. Asansör makine motorunun frekans kontrollü olmasından dolayı, asansör kabininin seyri sırasında hassas duruşu, kalkışı, sessiz ve titreşimsiz çalışmasıyla kullanıcıya keyif ve konfor sunmaktadır.

Dişlisiz makine motorları, dişlili makine motorlarına göre daha çok enerji tasarrufu sağlar.

Bu sistemdeki asansörler, çoğunlukla konut, otobüs terminalleri, havaalanları, çok katlı iş merkezi ve mağazalar, alışveriş merkezleri ile kültür, sağlık ve eğitim hizmeti verilen yapılarda kullanılmaktadır.

Mimarlar ve yapı tasarımcıları, enerji etkinliği, kullanım alanında tasarruf, keyif ve konfor açısından makine dairesiz asansörleri daha çok tercih etmektedirler.

Makine dairesiz asansörlerin avantajları:

Yapı içersin de daha az yer kaplaması nedeniyle alanda tasarruf sağlar.
Kolayca uygulanabilir olduğu için her yapıya uygundur
%40 enerji tasarrufu sağladığı için ekonomiktir
Dişlisiz asansör makinesi sayesinde, gürültü kirliliğini ortadan kaldırır
Dişlisiz makinaların çalışma şekli son derece güvenilir, sessiz ve sarsıntısızdır
Yoğun insan trafiği olan yapılar için uygundur
Yapının statik yüküne ekstra yük getirmez
Önemli! Makine dairesiz asansörünüzü mutlaka, yetkili asansör bakım firmaları tarafından periyodik ve genel asansör bakımı yaptırılmalıdır.

İnsan hayatı her şeyden önemli ve değerlidir.

İletişim Formu

Bize iletişim bilgilerinizi gönderin, uzman personelimiz sizi arasın.

YUKARI